A, B, C … Alfabet PrezesaOpublikowano przez
Maciej Mateńko
26 Luty 21
No comments

A – jak ALFABET­­­­­­

„Alfabet Prezesa”

to zbiór moich propozycji dotyczących tego, co chciałbym zrobić lub zmienić będąc Prezesem ZZPN.

Uważam, że mając możliwości, które posiada Prezes jestem w stanie wprowadzić wiele rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie Klubom, ale także zwrócić większą uwagę na rzeczy dla Was ważne, a do tej pory traktowane z „przymrużeniem oka”.

Jednym z priorytetów będzie unowocześnienie funkcjonowania Związku, większa transparentność i zbudowanie pozytywnego wizerunku. Jestem przekonany, że moja osoba jest gwarantem jeszcze większego skonsolidowania środowiska piłkarskiego.

Całe swoje życie walczyłem: o uczniów, o swój zespół, o trenerów, o sędziów oraz kulturę na boisku i stadionie.

Zapewniam, że jako Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, będę walczył o to, aby nasze Kluby i ich zespoły oraz całe województwo było szanowane i poważnie traktowane w całym środowisku piłkarskim w Polsce.

B– jak BIURO

rozpatrywanie spraw do 24 h

przyjazna siedziba z parkingiem dla wszystkich gości

Gwarantuję Wam, że BIURO naszego Związku będzie właściwie zarządzane.

W chwili obecnej po prostu działa, gdyż pracownicy nie są właściwie motywowani, inspirowani do dalszego działania, a przede wszystkim doceniani. Planowanie i właściwe delegowanie obowiązków wśród zatrudnionych osób to podstawa dobrego zarządzania, które powinno zagwarantować wszystkim Klubom i ich członkom szybką oraz rzetelną obsługę.

Żaden telefon, email lub zapytanie nie pozostanie bez odpowiedzi, każda sprawa znajdzie szybkie oraz właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami rozwiązanie, bez względu na wielkość, czy klasę rozgrywkową zainteresowanego Klubu.

Przyjmiemy zasadę, że przesłane w Waszych zapytaniach sprawy i problemy – drogą telefoniczną lub na email, znajdą błyskawiczną odpowiedź z BIURA ZZPN w ciągu max. 24h. Nie zabraknie rzetelnych odpowiedzi na Wasze zapytania i problemy, które można zazwyczaj szybko rozwiązać.

Delegowani pracownicy biura będą odpowiadali za dane Kluby, będąc ich opiekunami, tak aby szybko rozwiązywać Wasze kłopoty. Każdy Klub będzie miał swojego opiekuna tj. pracownika ZZPN, z którym będzie się mógł skontaktować i rozwiązać wszelkie problemy organizacyjne lub inne dotyczące przepisów, czy pozostałych spraw związkowych.

Jednym z priorytetów będzie także zmiana siedziby ZZPN, powinno to być miejsce bardziej przyjazne i funkcjonalne z dostępnym parkingiem dla wszystkich gości. 

Pewnie nie raz i nie dwa objeżdżaliście wkoło ulice w poszukiwaniu miejsca parkingowego . Towarzyszyły temu niepotrzebne nerwy i tylko strata czasu. Można to zmienić.

C – jak CERTYFIKACJA

  podniesienie jakości szkolenia

pomoc dla Klubów przy programie Certyfikacji PZPN

Jednym z najważniejszych zadań zarówno polskiej jak i zachodniopomorskiej piłki jest podniesienie jakości szkolenia. Jednym z czynników mających na to duży wpływ jest Program Certyfikacji Szkółek PZPN. Niestety w naszym województwie liczba szkółek certyfikowanych stanowi niewielki odsetek klubów szkolących młodzież. W skali kraju wypadamy bardzo przeciętnie, a przecież mamy tak wiele Klubów z dużym potencjałem.

W konsekwencji nasze Kluby nie otrzymują sporych środków finansowych wynikających z udziału w programie. Związek powinien zapewnić większe wsparcie w tym zakresie. Mam zamiar zatrudnić osoby, które zapewnią pomoc Klubom oraz pomogą poukładać zarówno sprawy formalne, organizacyjne jak i szkoleniowe.

Wspomożemy Was na każdym etapie Programu Certyfikacji i tak jak to było do tej pory, zawsze możecie liczyć na moją osobistą pomoc w tym zakresie.

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE LITERY …