H, I, J … Alfabet PrezesaOpublikowano przez
Maciej Mateńko
04 marzec 21
No comments

H– jak Historia

Doceniamy historię i patrzymy w przyszłość

Współpraca ponad podziałami

Piłka nożna na terenie województwa zachodniopomorskiego to bogata HISTORIA, którą należy we właściwy sposób pielęgnować.

Dorobek Klubów, zawodników i całego środowiska piłkarskiego w regionie szczecińskim i koszalińskim będzie przeze mnie właściwie doceniany. Nie chciałbym jednak patrzeć w przeszłość, której już nie zmienimy.

Wyznaję zasadę, że każda opinia i głos środowiska piłkarskiego jest ważny, dlatego zamierzam współpracować zarówno ze starszym pokoleniem jak i z młodymi ludźmi, którzy mogą wnieść do naszego Związku nowe pomysły oraz świeżą krew. ŁĄCZYMY nie dzielimy!

Doceniajmy i wspierajmy historię jednocześnie patrząc w przyszłość piłki nożnej, która z roku na rok niesamowicie się rozwija.     

I – jak INSPIRACJA …

✓ Nowe rozwiązania i projekty

✓ Kreatywność i rozwój

Słowo INSPIRACJA to inaczej natchnienie do działań. Obiecuję, że będę Was stale inspirował i zaskakiwał nowymi pomysłami służącymi rozwojowi oraz podnoszącymi jakość w naszych Klubach i ich poszczególnych drużynach. Będę starał się wskazywać Wam najlepsze rozwiązania i wdrażać nowe projekty, które będą skutecznie realizowane w naszej ZACHODNIOPOMORSKIEJ PIŁCE.

W zamian oczekuję od Was tego, że swoją kreatywnością i działaniami również zainspirujecie nasz ZZPN do jeszcze efektywniejszej i rzetelnej pracy.

J – jak JUNIORZY …

✓ Nowe pomysły na rozwój grup juniorskich

JUNIORZY to zawodnicy stanowiący fundament w rozwoju Klubów amatorskich i bardzo ważny ETAP SZKOLENIA w perspektywie dopływu zawodników do drużyn seniorów.

Jeśli nie zaczniemy działać, za kilka lat może drastycznie spaść liczba zespołów seniorskich w naszym województwie. Będzie to naturalny wynik wycofywania przez kluby drużyn juniorskich z rozgrywek. Aby temu zapobiec konieczna jest reforma tych rozgrywek.

Mam na to plan i jako Prezes przedstawię Państwu sposoby na rozwiązanie tego problemu. Jestem przekonany, że ruch ten wpłynie znacząco na liczbę czynnych zawodników kończących wiek juniora oraz jednocześnie większą liczbę zespołów juniorskich i seniorskich w naszych Klubach w przyszłych latach.

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE LITERY …