K, K … Alfabet PrezesaOpublikowano przez
Maciej Mateńko
07 marzec 21
No comments

K– jak KOBIETY

Wsparcie rozwoju piłki nożnej kobiet

Aktywizacja środowiska

Odkrywanie talentów

Piłka Kobieca to ważna i stale rozwijająca się część naszej kochanej piłki nożnej. Obecna niewielka liczba klubów prowadzących szkolenie dziewcząt i co się z tym wiąże mała liczba zawodniczek, powoduje brak właściwej rywalizacji i możliwości rozwoju dla utalentowanych dziewcząt.

Będąc Prezesem postaram się zmienić tę tendencję i swoimi działaniami nadać większą rangę Piłce Kobiecej, ale także zaktywizować i zachęcić środowisko do zakładania nowych drużyn, tak aby w każdym miejscu na mapie naszego województwa funkcjonował z powodzeniem Klub lub drużyny dla dziewcząt i kobiet.

Już teraz widzę wiele młodych utalentowanych zawodniczek w naszym województwie, więc poprawiając i wspierając rozwój Piłki Kobiecej, zapewne znajdziemy kolejne talenty na miarę Aleksandry Sikory, czy Emilii Zdunek, które reprezentują nas w Reprezentacji Polski. 

W ostatnich latach nasza Piłka Kobieca wg punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży zajmuje miejsce w środku stawki wszystkich 16 województw, myślę że nasze tradycje i potencjał zasługują na lepszą lokatę. Tym bardziej, że PZPN i UEFA mocno dofinansowuje wiele akcji szkoleniowych oraz pokrywa w dużym stopniu koszty uczestnictwa m.in. w rozgrywkach centralnych juniorek. Zamierzam sięgnąć po więcej środków finansowych i stale wspierać rozwój piłki nożnej KOBIET w naszym województwie.   

K – jak KOSZALIN …

✓ Właściwe struktury organizacyjne, rozwój Klubów i rozgrywek na wszystkich etapach szkolenia

✓ Wsparcie i rozwiązywanie problemów w Delegaturze ZZPN w Koszalinie

✓ Otwarty dialog i wsparcie piłkarskich talentów

Region koszaliński to ważna część województwa zachodniopomorskiego. Wiele zasłużonych Klubów, wspaniałych zawodników oraz ludzie z pasją związani z piłkarskimi boiskami na różnych szczeblach. Jednym z moich ważniejszych celów będzie pomoc wszystkim, którzy pracują dla rozwoju piłki nożnej w tym regionie, gdyż zdaję sobie sprawę, że nie wszystko zostało tam właściwie zrealizowane.

Zamierzam ŁĄCZYĆ nie dzielić, a odbudowa właściwych struktur organizacyjnych i rozgrywek będzie dla mnie priorytetem.

Wszystkie sprawy związkowe i ewentualne problemy będziemy rozwiązywać w Delegaturze ZZPN w Koszalinie, która powinna być miejscem dobrze zorganizowanym, gdzie każdy znajdzie dobre słowo, pomoc organizacyjną oraz właściwą atmosferę i przyjazny sportowy klimat.

Dla rozwoju całej ZACHODNIOPOMORSKIEJ PIŁKI jestem zawsze otwarty na piłkarski dialog, docenię wszystkie dobre pomysły i rady, które pomogą jeszcze lepiej funkcjonować wszystkim Klubom w tym regionie.

Możecie na mnie liczyć !   

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE LITERY …