R, S … Alfabet PrezesaOpublikowano przez
Maciej Mateńko
14 marzec 21
No comments

R – jak REPREZENTACJE WOJEWÓDZTWA

Nadzór i poprawa jakości szkolenia dzieci i młodzieży

Rozszerzona selekcja do kadr wojewódzkich

Obozy i akcje szkoleniowe dla wyróżniających się zawodników

Stworzenie optymalnych warunków do rozwoju dzieci i młodzieży

Nadzór i poprawa jakości szkolenia dzieci i młodzieży to jedno z bardzo ważnych zadań. W tym aspekcie Związek stale powinien wspomagać nasze Kluby np. poszukując utalentowanych zawodników w mniejszych ośrodkach.

Żaden talent nie może nam umknąć, więc wspomagając Kluby musimy właściwie zadbać o nasze REPREZENTACJE WOJEWÓDZTWA. Selekcja do kadr wojewódzkich uzdolnionej piłkarsko młodzieży musi objąć całą ZACHODNIOPOMORSKĄ PIŁKĘ i wszystkie regiony.

Wszystkie konsultacje selekcyjne będziemy zaczynać dużo wcześniej, niż miało to miejsce do tej pory. Będą się one odbywać w różnych częściach województwa i obejmować wszystkie powiaty. Obowiązkowo organizowane będą obozy i akcje szkoleniowe dla kadr, tak jak to ma miejsce w innych województwach.

Nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie choćby jednego utalentowanego dziecka – zawodniczki czy zawodnika. Zrobimy wszystko, aby selekcja obejmowała więcej dzieci z każdego miejsca w naszym województwie, a warunki stworzone przez nas pozwalały na jeszcze lepszy rozwój młodych zawodniczek i zawodników. 

S – jak SĘDZIOWIE

Dodatkowe formy kształcenia i szkolenia dla sędziów

Wsparcie i promocja wyróżniających się sędziów

SZACUNEK DLA ARBITRA jako priorytet w rozgrywkach

Sędziowie są ważną częścią piłkarskich rozgrywek, bez nich działalność Związku i właściwe prowadzenie rozgrywek na wszystkich szczeblach nie będzie możliwe. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby byli szanowani zarówno przez piłkarzy i działaczy, ale także przez kibiców. Zawsze dbałem o to, aby pozytywnie zmieniać nasze środowisko, byłem m.in. inicjatorem nakręcenia filmu „Szacunek dla Arbitra” oraz jednym z pomysłodawców projektu „Ławka kar”.

Jako osoba związana z piłką nożną od ponad 20 lat zawsze miałem wielki szacunek do sędziów i taki kierunek będzie w naszych rozgrywkach priorytetem. Wspólnie zastanowimy się co możemy razem zrobić, aby podnieść jakość sędziowania.

Mam ciekawe pomysły, jak znowelizować kształcenie i  szkolenia dla sędziów, aby w lepszy sposób przygotować młodych arbitrów do prowadzenia zawodów, a tych wyróżniających promować do sędziowania w wyższych ligach centralnych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że im lepszy będzie poziom sędziowania, tym mniej spornych sytuacji na piłkarskich boiskach.

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE LITERY …