ROZWÓJ I POPRAWA JAKOŚCI ROZGRYWEK DLA DZIECI – PIERWSZA PIŁKA.Opublikowano przez
Maciej Mateńko
11 Maj 21
No comments

ROZWÓJ I POPRAWA JAKOŚCI ROZGRYWEK DLA DZIECI – PIERWSZA PIŁKA.

Rozgrywki dziecięce #PIERWSZAPIŁKA są jedną z inicjatyw, którą bardzo mocno wspierałem pełniąc rolę Trenera Edukatora pracującego w programie Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

🎯

Monitorowałem organizację rozgrywek i z wielką satysfakcją obserwowałem rozwój młodych zawodników, którzy bez zbędnej wynikomanii i innych nacisków mogli poprzez zabawę uczyć się piłki nożnej.

⚽

Idea rozgrywek została zaczerpnięta z zachodnich federacji i przyznam zawsze była mi bardzo bliska. Cieszę, że od niedawna rozgrywki dla dzieci mają formę, która pozwala trenerom na właściwe prowadzenie procesu szkolenia, a dzieciom na właściwy rozwój talentu piłkarskiego.

⚽

Wychodzę jednak z założenia, że każdy projekt i rozgrywki należy stale monitorować starając się poprawiać ich jakość oraz organizację, oczywiście na zasadzie dialogu i w porozumieniu z trenerami oraz wszystkimi Klubami uczestniczącymi w rozgrywkach.

⚽

Poniżej kilka moich propozycji na poprawę organizacji i podniesienie jakości rozgrywek dla najmłodszych w projekcie PIERWSZA PIŁKA:

📍 Prowadzenie aktywnych konsultacji z Trenerami i Klubami w celu wcześniejszego wyznaczenia terminów i całego terminarza rozgrywek oraz rzetelny podział na grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych pod względem poziomu grających dzieci i terytorialnie.

📍 Pozyskanie dodatkowych środków finansowych oraz mecenatów i sponsorów rozgrywek oraz wsparcie Klubów i Akademii szkolących najmłodszych w różnych formach organizacyjnie i finansowo.

📍 Wprowadzanie dodatkowych rozgrywek dla najmłodszych kategorii np. gry na 4 bramki FUNINO lub innych form – do ustalenia z wszystkimi trenerami i powołaną Radą Trenerów oraz Wydziałem Szkolenia.

📍 Nowe inicjatywy podczas organizowanych turniejów np. promocja zdrowego żywienia i sportowego stylu życia, dodatkowe konkursy i zabawy dla dzieci oraz rodziców, przy stałej współpracy z kadrą trenerską i wszystkimi Klubami.

📍 Stały i rzetelny monitoring rozgrywek w celu wyeliminowania sytuacji spornych oraz związanych z brakiem uczestnictwa niektórych zespołów w turniejach bez uzasadnienia oraz zapewnienie we wszystkich grupach optymalnej liczby zespołów – zgodnie z poziomem sportowym uczestników.

📍 Wyróżnienia dla najlepszych Klubów organizatorów turniejów oraz system dodatkowych nagród np. FAIR PLAY dla zawodników, trenerów i rodziców.

JEŚLI macie w tym temacie SWOJE SPOSTRZEŻENIA lub dodatkowe pomysły podzielcie się swoją opinią !